Dom i Wnętrze

Jak urządzić pokój dzienny?

Pokoje dzienne to pomieszczenia, gdzie zazwyczaj odpoczywamy, relaksujemy się, spotykamy się w gronie rodziny i znajomych. W wielu przypadkach (np. mieszkaniach blokowych) pokoje dzienne wieczorami zamieniają się w sypialnię. Powinny być one urządzone funkcjonalnie, ale i ze smakiem! Jak to zrobić?

Światło, meble…

Pokoje dzienne powinny być pomieszczeniami jasnymi – bez względu na ilość naturalnego światła wpadającego przez okna. Jeśli w pomieszczeniu szybko zapada zmrok musimy zadbać o odpowiednie oświetlenie w postaci lamp sufitowych, lamp stojących oraz niewielkich lampek, które umieścimy na półkach czy komodach. W pokoju nie może zabraknąć również wygodnego kompletu wypoczynkowego oraz stolika kawowego. Aby nieco ożywić wnętrze warto wybrać także kontrastowy fotel. Najmodniejsze fotele pokojowe to obecnie te wzorowane na fotele znane z początków XX wieku: z wysokim oparciem oraz szerokimi podłokietnikami. Wśród foteli warto szukać modeli tapicerowanych.

Wiele osób pragnie umieścić w pokoju dziennym również duży stół do spożywania posiłków. Przy odpowiednim rozplanowaniu kolejnych elementów z pewnością uda nam się zmieścić wszystkie elementy i osiągnąć funkcjonalne i piękne wnętrze.

Previous ArticleNext Article