Ciekawe

Urlop w Anglii

Anglia przez długi czas kojarzona była przez Polaków przede wszystkim jako miejsce poszukiwania pracy. Na szczęście od niedawna na nowo myślimy o niej jako o kraju wartym odwiedzenia i spędzenia urlopu. Nikogo nie powinno to dziwić: Anglia ma do zaoferowania liczne atrakcje dla osób w każdym wieku!

Anglia jest największą i najbardziej zaludnioną częściej Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Jej największe miasta to Londyn (stolica), Manchester, Birmingham, Bristol, Liverpool, Leeds. Każde z wymienionych miast posiada rozwiniętą bazę turystyczną oraz wiele atrakcji, które przyciągają bez względu na porę roku. Wśród największych atrakcji tego regionu wymienia się wszelkie zabytki znajdujące się w stolicy (Tower bridge, rezydencję rodziny królewskie: Windsor Palace) oraz atrakcje w mniejszych miastach. Na uwagę zasługują naturalne formacje skalne, witające statki wpływające do Dover i Plymouth.

Jak dostać się do Anglii?

Opcji jest wiele – droga lotnicza, morska, lądowa. Większość osób stawia na połączenia autokarowe, jako najtańsze i najbardziej dostępne. Ich ceny nie są wygórowane, a podróż trwa nieco ponad dobę. Podczas przejazdu konieczne jest skorzystanie ze słynnego Eurotunelu. Szukając idealnego przewoźnika warto sprawdzić naszą ofertę – busy do Anglii.

Previous ArticleNext Article