Ciekawe

Jak wybrać idealny wentylator?

Wybór odpowiedniego wentylatora przemysłowego to nie lada wyzwanie, szczególnie jeśli pomieszczenie w którym ma być on umieszczony jest wysoce problematyczne. Zadaniem wentylatorów nie jest – jak sądzi wiele osób – wyłącznie pompowanie świeżego powietrza. Wiele dostępnych modeli zostało zaprojektowanych do tego, aby przede wszystkim wyrównywać temperaturę w danych pomieszczeniach. Jakie wentylatory znajdziemy u producentów? Na jakie parametry zwracać uwagę podczas kupna?

Informacje potrzebne do doboru wentylatora to najczęściej wielkość pomieszczenia, zadanie, jakie wentylator ma spełnić. Dodatkowo ważne jest określenie miejsca pod względem problematyczności pracy urządzenia. W wielu miejscach, takich jak kopalnie, wentylatory mogą bardzo szybko psuć się – jest to wynikiem wysokich czy niskich temperatur, wysokiego zapylenia.
Wentylatory przygotowywane są głównie ze względu na warunki, w jakich mają pracować – wiele z dostępnych modeli przygotowanych jest to tego, aby pracować w trudnych warunkach wysokiego zapylenia, zmiennych temperatur czy nadmiernego osadzania się sadzy.

Wentylatory przeciwwybuchowe, ścienne

U producentów znajdziemy również wentylatory przeciwwybuchowe, których zadaniem jest minimalizowanie ryzyko wybuchu, np. w zakładach chemicznych. W takich miejscach niezwykle trudno jest wyeliminować problem zbierającego się gazu w pomieszczeniach, szczególnie o mniejszej powierzchni. Dodatkowym rozwiązaniem mogą okazać się także przenośne wentylatory.
Innym rodzajem wentylatora są wentylatory ścienne – to ogólna nazwa wentylatorów montowanych w ścianach. Ze względu na szeroki wybór sprawdzają się oni w większości zakładów, ale również w biurach czy pomieszczeniach typu open space.
Wentylatory posiadają zwartą budowę, a ich powierzchnia pokryta jest zazwyczaj lakierem proszkowym. Dzięki temu łopaty wirnika są odporne na działanie wilgoci i pojawianie się rdzy.

Previous ArticleNext Article
ueformichigan.com https://gazetastonoga.pl/kuchnia-w-stylu-loft-modny-i-funkcjonalny-wybor/ 2016.org