Zdrowie i Uroda

Kiedy zakłada się licówki?

 

Licówki to jeden ze sposobów na piękny, biały uśmiech, który olśniewa naturalnością. Kto może je stosować, kiedy się je zakłada i jak przebiega zabieg? Odpowiadamy na te i inne pytania.

Czym są licówki?

Licówki to cieniutkie płatki wykonane z porcelany lub kompozytu. Sam zabieg jest tylko w niewielkim stopni inwazyjny – licówki po prostu przykleja się na powierzchni wcześniej przygotowanych naturalnych zębów. Ta prosta procedura jest w stanie skorygować i zamaskować małe nieregularności i anomalie twoich zębów, takie jak chociażby przebarwienia, odpryśnięcia i uszkodzenia szkliwa. Licówki skutecznie zamaskują także niewłaściwy kształt, a nawet długość zębów i przywrócą ci piękny i naturalny uśmiech.

Kompozyt czy porcelana?

Licówki wykonuje się z materiałów kompozytowych albo porcelany. Czym różnią się te dwa rozwiązania? Przede wszystkim licówki porcelanowe wykazują lepsze właściwości estetyczne, jako że stają się po zacementowaniu w pełni integralną częścią naszego uzębienia. Licówki kompozytowe, niestety, mimo wciąż rozwijającej się sztuki stomatologicznej, wciąż nie dają tak estetycznych rezultatów. Warto jednak zaznaczyć, że wymagają mniejszej ingerencji w strukturę naszego zęba.

Bezpieczeństwo zabiegu

Nałożenie licówek z reguły nie wiąże się z żadnymi problemami. Nie naruszają one naturalnej struktury zębów i nie są zagrożeniem dla szkliwa. Nie wymagają także specjalnej pielęgnacji

Previous ArticleNext Article