Zdrowie i Uroda

Kosmetyki do higieny intymnej

Higiena intymna to niezwykle ważne zagadnienie, szczególnie współcześnie, kiedy panie narażone są na liczne zakażenia oraz stany zapalne. Najczęściej są one wywołane niedostatecznym poziomem higieny, noszeniem bielizny ze sztucznych materiałów oraz narażaniem się na działanie bakterii (np. podczas przypadkowego stosunku płciowego). Jak im zapobiegać?

Pierwszym i najważniejszym krokiem w dążeniu o zdrowie jest stosowanie profesjonalnych kosmetyków do higieny intymnej. Na polskim rynku nie brakuje preparatów wzbogaconych o ziołowe wyciągi, których zadaniem jest kojenie podrażnień, leczenie niewielkich stanów zapalnych oraz budowanie bariery ochronnej miejsc intymnych. Kosmetyki drogeryjne mogą być również uzupełnione licznymi kulturami bakterii, które chronią naturalną florę ciała.

Czego unikać?

Aby ustrzec się przed bolesnymi i nawracającymi infekcjami konieczne jest zwrócenie uwagi na codzienną higienę oraz bieliznę – powinna być ona przewiewna, najlepiej wykonana z bawełny, pozwalającej skórze oddychać. Nie bez znaczenia są także nasze przyzwyczajenia. Unikajmy jacuzzi na basenach – ciepła i niewymieniana woda jest siedliskiem bakterii, które szybko spowodują stan zapalny. Konieczne jest używanie kosmetyków z wyciągami z roślin i ziół. Te i inne kosmetyki poleca Hurtownia kosmetyków Splendore!

Previous ArticleNext Article