Ciekawe

Kto korzysta z rowerów miejskich?

Nie od dziś wiadomo, że rower to fantastyczny środek transportu. Jest zdrowy i wygodny. Nie stoi w korkach. Poza okazjonalnymi naprawami, nie kosztuje nas ani grosza. Co jednak zrobić, jeśli go nie mamy? Jednym z rozwiązań może być wypożyczenie roweru miejskiego. Mamy taką możliwość niemal we wszystkich dużych miastach Europy, a czasami również i w mniejszych miejscowościach. Jakie zalety mają rowery miejskie i kto najczęściej z nich korzysta? Jak się okazuje – nie tylko jedna grupa ludzi.

Turyści

Oczywistością wydaje się stwierdzenie, że rowery miejskie zostały wprowadzone przede wszystkim z myślą o turystach. Kiedy przyjeżdżamy do obcego miasta, zwykle staramy się zwiedzić, co tylko się da. Ale czasami jesteśmy zmuszeni do zrezygnowania z niektórych miejsc, gdyż ogranicza nas ilość posiadanego czasu. Na przykład przyjechaliśmy tylko na weekend i nie bardzo wiemy, jak moglibyśmy obejrzeć wszystkie zabytki w zaledwie dwa dni. Niektóre ciekawe budowle znajdują się zbyt blisko siebie, by korzystać z pociągów. Z drugiej strony, marsz jest powolny, a do tego bardzo męczący. Właśnie w takich sytuacjach powinniśmy skorzystać z rowerów miejskich. Wówczas nie tylko zobaczymy więcej, ale też zużyjemy mniej energii. Co więcej, rowery miejskie można wypożyczać i odstawiać w wielu różnych punktach, dzięki czemu nie musimy na nich pokonywać ekstremalnie dużych odległości. Jeżeli jesteśmy w Paryżu, możemy zostawić nasz pojazd koło Katedry Notre-Dame, metrem dojechać do Wieży Eiffla i tam wsiąść na nowy rower. Sprytnie i wygodnie!

Studenci

Rowery miejskie to również fantastyczne rozwiązanie dla młodych ludzi, którzy uczą się w zagranicznych miastach. Wiele europejskich miejscowości, takich jak Budapeszt, Barcelona czy Mediolan, oferuje abonamenty roczne, pozwalające na korzystanie z rowerów przez cały rok. W Wiedniu podobna przyjemność będzie nas kosztować zaledwie dwadzieścia euro, a nawet w niebotycznie drogim Paryżu zapłacimy jedynie dwadzieścia dziewięć euro. Czy warto? Z całą pewnością! W końcu bycie studentem Erasmusa ma nam otworzyć możliwość poznania tych aspektów danego kraju, które rzadko są dostępne dla turystów.

Mieszkańcy

Na zakończenie warto wspomnieć, że rowery miejsce cieszą się popularnością nie tylko wśród przyjezdnych, ale też przedstawicieli lokalnych społeczności. Czasem zdarza się tak, że nawet osoby posiadające własne rowery, wolą wypożyczyć własność miasta. Powód? Przede wszystkim wspomniany wcześniej system, który pozwala na pozostawienie pojazdu w dowolnym miejscu. Własny rower może i jest wygodniejszy, ale na pewno nie porzucimy go w środku miasta, by przesiąść się na znacznie szybszy środek transportu.

Więcej informacji znajdziesz na stronie agasport.com.pl/

Previous ArticleNext Article