Ciekawe

Leczenie refleksoterapią – moc dotyku!

Refleksologią nazywamy metodę rehabilitacji poprzez uciskanie konkretnych części ciała. Poprzez dotyk o konkretnej sile możemy oddziaływać na naczynia limfatyczne, usprawniać obieg krwi. Działanie poprzez dotyk jest stosowane od wielu tysięcy lat – metoda ta była znana w starożytnej Grecji, Rzymie, Egipcie. Co warto wiedzieć o tej metodzie?

Nauka refleksoterapii

Refleksologia stosowana jest jako alternatywa metoda lecznicza, jednak mimo tego w Polsce otwiera się coraz więcej gabinetów masażu oferujących również ten rodzaj terapii manualnej. Aby prawidłowo prowadzić tego rodzaju terapię konieczne jest odpowiednie przeszkolenie dotyczące punktów odpowiadających za działanie konkretnych narządów, jak również poznanie siły nacisku oraz jego oddziaływanie. Podczas nauki refleksoterapii uczniowie poznają także możliwości związane z tym rodzajem terapii – sprawdza się ona przede wszystkim podczas osłabienia organizmu, przewlekłych chorób. Refleksoterapia jest pomocna również w przypadku migren, bólów głowy spowodowanych zmianami ciśnienia tętniczego.

Ezoteryka a refleksoterapia

Refleksoterapia jest często zagadnieniem związanym z ezoteryką – osoby zainteresowane tym rodzajem terapii interesują się również zagadnieniami związanymi z wróżbami. Szukasz doświadczonych wróżbitów? Wróżby SMS w Parasferze pokażą Ci Twoją przyszłość!

Previous ArticleNext Article