Ciekawe

Monitoring w firmie – warto inwestować?

Systemy monitorujące to w dzisiejszych czasach standard zarówno w biurach, magazynach, restauracjach, jak i na posesjach prywatnych. Decydując się na zamontowanie kamer w firmie, nie tylko zwiększamy bezpieczeństwo, ale także efektywność pracy.

Monitoring w biurze znacząco przyczynia się do poprawy efektywności pracy, dzieje się tak, ponieważ poczucie bycia obserwowanym skutecznie mobilizuje. W tym wypadku personel okazuje się bardziej wydajny i w zasadzie taki stan rzeczy nie powinien nikogo dziwić. Chociaż większość z nas przyzwyczaiła się do obecności kamer i nie ma nic przeciwko temu, w niektórych sytuacjach zakładanie monitoringu, może wpłynąć na niekorzyść przedsiębiorców. Oczywiście nie chodzi wyłącznie o śledzenie pracowników i patrzenie im na ręce. Kamery mają za zadanie również chronić przed włamaniami, kradzieżą oraz wizytami nieproszonych gości.

Do niedawna większość firm wykorzystywała kamery telewizji przemysłowej (CCTV). Było to jednak rozwiązanie mało praktyczne, ta sytuacja uległa zmianie. Obecnie mamy do wyboru bardzo nowoczesne systemy monitorujące, które dają sporo możliwości i co najważniejsze potrafią wyświetlać obraz bardzo wysokiej jakości. W niektórych firmach wystarczy jedna kamera, w innych przedsiębiorstwach istnieje potrzeba zamontowania kilku kamer. Jeżeli chodzi o instalację monitoringu w małych i średnich firmach, nie powinna przysporzyć ona dużych problemów.

Do wyboru mamy kamery analogowe i kamery IP. Analizując obydwa rozwiązania, lepszym zakupem będzie kamera IP, ponieważ daje więcej możliwości oraz wyświetla obraz dużo lepszej jakości, niż kamery analogowe. Nie mniej jednak, nie zawsze takie kamery będą się sprawdzać. Na przykład w miejscach słabo oświetlonych, kamery analogowe sprawdzą się dużo lepiej, pomimo swoich ograniczeń. Tak więc, wszystko zależy od naszych potrzeb, przede wszystkim od miejsca umieszczenia kamery. Jeżeli chcemy umieścić system monitorujący na zewnątrz, pamiętajmy, aby zwrócić uwagę również na obudowę, która musi być odporna na warunki atmosferyczne, wszelkiego rodzaju pyły itp.
Zobacz kamery do monitoringu.

Previous ArticleNext Article