Zdrowie i Uroda

Na czym polega lifting twarzy?

Zmarszczki, bruzdy, utrata jędrności skóry – to problemy, które prędzej czy później dotykają każdego. Twarz traci swój oryginalny kształt, skóra staje się wiotka i pomarszczona. Jak odjąć sobie lat, jednocześnie nie decydując się na poważną interwencję chirurgiczną? Bezpiecznym i skutecznym rozwiązaniem jest lifting twarzy.

Dlaczego warto zdecydować się na lifting twarzy?

Pierwsze objawy starzenia się pojawiają się zwykle po 30. roku życia, a po 40. roku życia znacznie się nasilają. Skóra staje się coraz bardziej wiotka i matowa, podatna na deformacje. Pojawiają się pierwsze wyraźne zmarszczki. Zmienia się wygląd całej twarzy: usta tracą wyraźny kontur, owal twarzy staje się mniej wyraźny, oczy tracą oryginalny wyraz za sprawą opadającej skóry powiek
Starzenia nie da się powstrzymać, ale można znacznie je opóźnić. Skutecznym lekarstwem na objawy starzenia jest lifting twarzy – zabieg, który jest w pełni bezpieczny i właściwie bezbolesny. Lifting zalecany jest osobom, które mają problem ze zmarszczkami, bruzdami, obniżeniem napięcia skóry, zwisającymi, opadłymi fałdami skóry.

Na czym polega lifting twarzy?

Jak wygląda lifting twarzy? To zabieg, który wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym. Polega na wykonaniu nacięć na skroni, przed i za uchem oraz za linią włosów. Następnie skóra jest lekko naciągana, żeby twarz odzyskała dawne kontury. Wygładzeniu ulegają wszystkie bruzdy i zmarszczki, twarz staje się na powrót gładka i piękna.
Zabieg zwykle wykonywany jest jednorazowo. Jego efekt utrzymuje się przez wiele lat, a starzenie zostaje skutecznie opóźnione. Lifting twarzy nie wymaga długotrwałego pobytu w klinice, zwykle są to dwie doby.

Gdzie wykonać lifting twarzy i jak się do niego przygotować?

Gdzie znaleźć specjalistę, który wykona lifting twarzy? Najlepszym miejscem na wykonanie zabiegu będzie profesjonalna klinika estetyczna.
Przed zgłoszeniem się na zabieg należy się upewnić, że nie występują żadne przeciwwskazania do liftingu. Lifting twarzy nie powinien być wykonywany u osób z cukrzycą, chorobami autoimmunologicznymi, epilepsją i nowotworami. Zakazany jest również u kobiet ciężarnych, a także mam karmiących piersią. Przed jego wykonaniem należy wykonać podstawowe badania ogólne.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki

Previous ArticleNext Article