Ciekawe

Owijarki i ich zastosowanie w logistyce

Optymalizacja procesów logistycznych w magazynie to jeden z kluczowych czynników prowadzących do obniżenia kosztów, wyeliminowania błędów w procesach magazynowych i zwiększenia kontroli nad ich przebiegiem. Wśród licznych rozwiązań wdrażanych w magazynach, warto podkreślić rolę owijarek w usprawnianiu łańcuchów magazynowych.

 

Rodzaje owijarek

Poziome Owijarki Promag, automatyczne lub półautomatyczne, przeznaczone są do pakowania produktów o nietypowych wymiarach. Nadadzą się idealnie do owinięcia np. długich drzwi czy opon. Owijarki pionowe Promag używane do foliowania palet. Dzielimy je na:

  • owijarki z ramieniem wirującym
  • owijarki ze stołem obrotowym
  • owijarki pierścieniowe.

Owijarki z wirującym ramieniem foliują paletę przy pomocy ruchomego ramienia, przy czym sama paleta jest nieruchoma. Przy użyciu owijarek ze stołem obrotowym proces foliowania wygląda odwrotnie. Owijanie ładunku odbywa się poprzez jego obracanie na stole. Owijarki pierścieniowe to zaawansowane maszyny, których praca może być skoordynowana z innymi urządzeniami wykorzystywanymi w procesach logistycznych.

 

Rola i zastosowanie w procesach magazynowych

Umiejętnie dobrana owijarka pozwoli na obniżenie kosztów magazynowych poprzez zmniejszone użycie stretch folii, minimalne zaangażowanie czynnika ludzkiego i większą wydajność. Analiza potrzeb procesu logistycznego powinna określić zapotrzebowanie na określone urządzenie. Owijarki mogą pracować całkowicie automatycznie, co znacznie wpływa na szybkość pakowania. Wysoka jakość owijarek umożliwia szybkie i sprawne foliowanie ładunku, przy jednoczesny zapewnieniu odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa. Możliwość zsynchronizowania urządzeń do pakowania z innymi stosowanymi w procesie magazynowym usprawnia i podnosi wydajność prac magazynowych.

Zastosowanie owijarek w logistyce wpływa na skuteczność procesu magazynowego. Decyzja o zakupie powinna być jednak uprzedzona dokładną analizą potrzeb bowiem dopiero odpowiednio duża ilość pakowanych ładunków w ciągu doby uzasadnia zakup owijarki.

Previous ArticleNext Article