Ciekawe

Pierwszy wózek dla dziecka – o czym warto pamiętać?

Zanim długo wyczekiwane dziecko przyjdzie na świat, rodziców czeka niełatwe zadanie – skompletowanie wyprawki. Jednym z jej najważniejszych, a zarazem najkosztowniejszych, elementów jest wózek. Jak spośród ogromu dostępnych na rynku wariantów wybrać ten najlepszy? Sprawdź nasze rady!

Bezpieczna i funkcjonalna gondola

Gondola dla niemowlęcia powinna być przestronna i głęboka. Podczas wizyty w sklepie zwróć uwagę, czy ubrane w zimowy kombinezon dziecko będzie miało jeszcze sporo wolnego miejsca. Długość wózka powinna wynosić minimum 70–80 cm. Na dnie gondoli powinien znaleźć się płaski materacyk zapewniający kształtującemu się kręgosłupowi i mięśniom odpowiednie podparcie. Ważną częścią gondoli jest rozkładana budka. Wybierz model z solidną, dużą budką, która ochroni maluszka przed wiatrem i ostrym słońcem.

Wózek 3w1

Ciekawą alternatywą dla klasycznych gondoli są wózki wielofunkcyjne. Nie musisz inwestować w kosztowną  gondolę, aby za kilka miesięcy wymieniać ją na spacerówkę. Kupując jeden produkt, zyskujesz wyposażenie, które będzie towarzyszyć Tobie i dziecku na spacerach przez kolejne 3 lata. Wózki 3w1 składają się z podstawy na kółkach, w którą wpinane są odpowiednie nakładki – gondola, spacerówka oraz nosidełko. Sprytna konstrukcja umożliwia dopasowywanie formy wózka do zmieniających się potrzeb dziecka. Nowoczesne wózki 3w1 znajdziesz na stronie babydesigngroup.pl.

Waga

Wnoszenie wózka na piętro może okazać się sporym wyzwaniem… Zanim wybierzesz solidny, ciężki model, lepiej zastanów się dwa razy. Znacznie lepiej niż masywne wózki sprawdzi się lekka gondola, której wniesienie po spacerze na piętro w bloku nie będzie skutkowało bólem pleców i zadyszką. Ponadto, poręczny, składany do kompaktowych rozmiarów wózek bez problemu zmieści się nawet w niewielkim bagażniku.

 

 

 

Previous ArticleNext Article