Ciekawe

Sport dla psa – agility

Jeśli uwielbiasz pracować ze swoim psem, wykorzystujesz podczas spacerów zabawki dla psa to możesz spróbować z nim agility. Ten sport jest coraz bardziej popularny, a widowiskowe zawody przyciągają coraz więcej widzów.

Agility to psi sport, w którym podopieczny, kierowany komendami głosowymi i gestami właściciela, musi pokonać jak najszybciej tor przeszkód. Psy biorące udział w zawodach podzielone są według wielkości. Są też różne stopnie trudności. Pies nie może przed startem zapoznać się z torem, mogą to zrobić jedynie przewodnicy. Przeszkody muszą być być pokonane w odpowiedniej kolejności. Ważne jest, by pies dotknął chociaż jedną łapą tzw. stref kontaktu. Każdy tor składa się z rękawa, stacjonaty, tunelu sztywnego, slalomu, palisady, kładki, huśtawki, opony i skoku w dal.

W agility nie ma znaczenia rasa psa. Najważniejsza jest współpraca zwierzęcia i człowieka. Jednak sport ten jest idealny dla ras pracujących, takich jak border colie, golden retriver, ale też corgi czy pudle. Sport pomaga psu się zmęczyć, rozładować energię i chęć zaganiania, co podnosi jakoś życia psa i właściciela.

Dobre pomysły na spędzenie wolnego czasu ze swoim pupilem dostarcza niezawodna ekipa ze sklepu http://www.zoocentrum24.pl/.

Previous ArticleNext Article