Ciekawe

Trzy pomysły na zmotywowanie pracowników

Masz wrażenie, że twoim pracownikom spadła motywacja? Zastanawiasz się, jak przywiązać ich do swojej firmy? Wypróbuj nasze trzy sposoby na podniesienie motywacji pracowników.

Doceniaj pracowników

Najlepszym sposobem na docenienie pracowników są oczywiście pieniądze czy to w formie podwyżki, czy jednorazowej premii, ale to nie wszystko, co możesz im zaoferować. Miłym gestem są także chociażby okolicznościowe prezenty, bilety na wydarzenia kulturalne i różnego rodzaju bony. Nie zapomnij ich tylko elegancko zapakować – czy to w papier, czy w torebki reklamowe z nadrukowanym logo firmy.

Zadbaj o czas wolny

Dobry pracownik nie żyje tylko firmą. Ma czas na swoje zainteresowania i aktywności poza siedzibą przedsiębiorstwa. Jeśli zachęcisz swoich pracowników do aktywności fizycznej, twoja firma tylko na tym zyska. Rozważ wprowadzenie bonifikat za dojeżdżanie do pracy rowerem i wprowadź

Słuchaj pomysłów

Pracownicy będą czuli się docenieni, a co za tym idzie bardziej zmotywowani, jeśli wsłuchasz się w ich głos. Uwzględniaj ich pomysły w strategii rozwoju twojej firmy i wykorzystaj wielki potencjał, który w nich drzemie. Naprawdę możesz być zaskoczony ilością pomysłów, na które sam nigdy byś nie wpadł, a sami pracownicy poczują się docenieni i zmotywowani, gdy ich sugestie zostaną wcielone w życie.

Previous ArticleNext Article