Dom i Wnętrze

Wybieramy szafkę na buty

Doszedłeś do wniosku, że najwyższy czas zrobić porządek w butach pałętających się po przedpokoju? Jeśli tak, ten tekst jest właśnie dla ciebie. Sprawdź, jak mądrze wybrać szafkę na buty.

Po pierwsze, wentylacja

Sporo osób (także, niestety, producentów mebli) zapomina o tym, że szafki na buty muszą gwarantować odpowiednią wentylację i właściwą cyrkulację powietrza. Bez tego ryzykujemy zniszczenie obuwia, zwłaszcza okresie jesienno-zimowym i wczesną wiosną, kiedy to po prostu nie da się uniknąć wilgoci. Sprawdź więc, czy twoja wymarzona szafka na buty wyposażona jest w otwory wentylacyjne i gdzie je wywiercono. Najlepiej by znajdowały się one na bocznych ściankach, a nie z tyłu szafki, która może zbyt ściśle przylegać do ściany, by cyrkulacja powietrza w ogóle była możliwa.

Po drugie, rozmiar

W małych przedpokojach sprawdzą się szafki wąskie i wysokie, w których buty ułożone są praktycznie pionowo, natomiast jeśli dysponujemy większym metrażem wybór mamy wręcz olbrzymi. Od niskich szafek, które służyć mogą jako wygodne siedzisko do zakładania butów, przez szafki gabarytów komody, aż po takie, które bardziej przypominają już sporych rozmiarów szafy.

Po trzecie, pokaż kotku, co masz w środku

Szafka na buty powinna mieć taki układ, żeby obuwie można było przechowywać w sposób wygodny i bezpieczny. Sprawdź więc dokładnie, jak wyglądają półki w środku, żeby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek w postaci pozaginanych nosków i obcasów szpilek wbijających się w buty ułożone na niższym piętrze szafki.

Po czwarte, akcesoria pielęgnacyjne zawsze pod ręką

Warto także szukać szafek, które w swoim wnętrzu ukrywają też miejsce, które nadawać się będzie do przechowywania akcesoriów do butów, takich jak chociażby szczotki i pasty. Takie rozwiązanie jest zdecydowanie najwygodniejsze, bo wszystkie niezbędne rzeczy rzeczywiście mamy pod ręką i w jednym miejscu.

Previous ArticleNext Article