Zdrowie i Uroda

Wybór butów rowerowych SPD

Jazda na rowerze z pewnością jest świetną formą rozrywki, która sprawia sporo frajdy, jednakże jest to męcząca aktywność fizyczna. Na szczęście możliwe jest ułatwienie sobie poruszania się dwukołowce, inwestując w buty rowerowe SPD, czyli z systemem zatrzaskowym. Czym są tego typu buty i czy rzeczywiście warto w nie zainwestować?

Buty rowerowe SPD – cóż to takiego?

Mówiąc o butach rowerowych SPD, mamy na myśli buty na zatrzaski, które są znacznie bardziej funkcjonalne i wygodniejsze od tych tradycyjnych. Oczywiście takie rozwiązanie jest znacznie droższe, ale ceny są jak najbardziej adekwatne do jakości.

Zakup butów rowerowych SPD jest świetnym rozwiązaniem w przypadku osób często korzystających z roweru i chcących zwiększyć komfort codziennej jazdy na dwukołowcu. Po tego typu buty warto sięgnąć również w przypadku pokonywania dłuższych tras, gdyż dzięki nim można liczyć na to, że mniej się zmęczymy. Będą one również nieocenione w przypadku osób trenujących wyczynowo, gdyż powalają na osiągnięcie lepszych wyników i to przy mniejszym nakładzie pracy.

Buty rowerowe SPD – czy rzeczywiście warto?

Na korzyść butów rowerowych SPD przemawia to, że dzięki nim stopy są stabilniej przymocowane do pedałów. Nie trzeba martwić się tym, że będą się ześlizgiwać czy tez przesuwać w trakcie jazdy. Pedałowanie w takim butach staje się znacznie bardziej wydajne. Ponadto buty rowerowe na zatrzaski gwarantują lepsze pokonywanie podjazdów i szybsze przyśpieszanie.

Decydując się na buty rowerowe SPD, trzeba liczyć się z tym, że najpierw należy nauczyć się wypinać je z zatrzasku. Kolejną kwestią jest to, że zwiększa się ryzyko przewrócenia się na postoju na początku, czyli do czasu, aż nie opanujemy wypinanie butów z zatrzasku.

Wybór butów rowerowych SPD

Podczas wybierania butów rowerowych SPD bardzo ważne jest to, aby zastanowić się nad ich przeznaczeniem. Innych butów będziemy potrzebować, jeśli poruszamy się rowerem po terenie górskim a szosowym. Dlaczego jest to takie ważne? Otóż każdy rodzaj butów SPD różni się pod względem konstrukcji. Ponadto buty muszą być kompatybilne do pedałów SPD.

Do dyspozycji mamy buty szosowe, górskie i turystyczne. Te pierwsze nie są przystosowane do jazdy w trudnych warunkach. Mają one płaską podeszwę, która jest twardsza niż ta w butach górskich. Na modele szosowe warto zdecydować się w przypadku dłuższego pedałowania. Z kolei buty MTB przeznaczone są do jazdy rowerami górskimi. Zostały one wzbogacone o wypustki i miejsca, w które to można wkręcić dodatkowe kolce. Połączeniem butów SPD i zwykłych są modele turystyczne z miękką podeszwą.

Więcej informacji znajdziesz na stronie buty rowerowe spd

Previous ArticleNext Article