Ciekawe

Zabawki wspomagające rozwój dziecka

Coraz więcej rodziców zwraca uwagę na jakość oraz wykonanie kupowanych dla dzieci zabawek. Rodzice nie chcą, aby ich dzieci miały kontakt z podejrzanymi tworzywami oraz farbami, które mogą powodować uczulenia. Wiele z rodziców stawia więc na polskie marki oferujące zabawki oraz na zabawki edukacyjne. Wielkim hitem jest obecnie oferta zabawek drewnianych, które są nie tylko ekologiczne, ale i piękne. Zabawki drewniane często tworzone są także z zamysłem edukacji dziecka oraz wspierania jego rozwoju.

Zabawki według wieku dziecka

Zabawki drewniane produkowane są najczęściej przez niewielkie, rodzinne firmy – dzięki temu zachowany jest unikatowy charakter każdego modelu.

Jakie zabawki będą odpowiednie dla dzieci w konkretnym wieku?

Dzięki w wieku 2-3 lat

Doskonałym prezentem dla dziewczynki okaże się drewniany wózek dla lalek. Tego rodzaju zabawka jest przede wszystkim ekologiczna, ale również wspiera dziecko w stawianiu pierwszych kroków! Każdy z tego rodzaju wózków jest odpowiednio wyprofilowany i wyważony. Rączki wózka, za które trzymać będzie dziecko, będą stanowić doskonałe dodatkowe podparcie podczas nauki chodzenia. Zachwycające żywe kolory i możliwość wożenia ukochanej lalki w wózku z pewnością przypadnie do gustu małej dziewczynce.

Rodzice małych chłopców nie powinni czuć się dyskryminowani. Również mali dżentelmeni mogą uczyć się chodzić przy pomocy podobnych zabawek, inspirowanych jednak pojazdami, samochodzikami i taczkami.

Dzieci trzyletnie

Trzyletnie brzdące z pewnością ucieszą się z zabawek do pchania i ciągnięcia. Zabawki do pchania przyczynią się do budowania poczucia równowagi podczas chodzenia. Ciekawą formą zabawy okażą się także drewniane pieczątki, idealne do nanoszenia oryginalnych wzorów na kartki papieru.

Dzieci w wieku 4-5 lat

Dzieci w wieku przedszkolnym powinny bawić się zabawkami wspomagającymi budowanie precyzji w ruchach rąk. Najczęściej są to pudełka z otworami o różnych kształtach i dopasowanych do nich klockami. Wśród innych ciekawych produktów warto wymienić duże tablice z rysunkami i literkami, układanki przestrzenne, zabawki typu “wbijaki”, drewniane sortery z obrazkami, drewniane liczydła.

Gdzie znajdziemy zabawki drewniane?

Zabawki tego typu znaleźć można w sklepach stacjonarnych oraz internetowych. Podczas wyboru zabawek zwróćmy uwagę na jakość ich wykonania oraz gwarancję, jaką daje sklep na zakupiony towar.

Previous ArticleNext Article