Ciekawe

Ciekawostki o Bukowinie Tatrzańskiej

Bukowina Tatrzańska jest niezwykle popularnym miejscem, jednak nie każdy wie jak wiele ciekawych faktów wiąże się z tym miejscem. Oto kilka z nich.

Różnica niedoboru tlenu

Pomiędzy najniższym punktem (Białką Tatrzańską), a najwyższym punktem (Rysami), występuje różnica w niedoborze tlenu, która sięga aż 27%.

Lodowce w Polsce

W Bukowinie Tatrzańskiej naprawdę można znaleźć lodowce. Najstarszy z nich leży w Mięguszowieckim Żlebie i ma około 400 lat, a jego grubość liczy 30 metrów.

Wielki wodospad

Siklawa największy wodospad w Polsce, znajduje się na terenie Bukowiny Tatrzańskiej. Ma on 70 metrową kaskadę.

Wielkie porządki Morskiego Oka

Podczas czyszczenia dna Morskiego Oka wyłowiono ponad 1200 kilogramów monet, pochodzących z kilkudziesięciu krajów na świecie.

Jak na wspinaczkę to do Bukowiny

W administracyjnych granicach gminy Bukowina Tatrzańska występuje ponad 600 tras wspinaczkowych.

Archeologia na terenie Bukowiny

W jaskini Obłazowej znaleziono najstarszy na świecie bumerang, jego wiek szacuje się na około 30 tysięcy lat.

Najdłuższa zima w Polsce

W Bukowinie Tatrzańskiej śnieg zalega najdłużej. W najwyższych partiach gór może zniknąć dopiero w okolicach czerwca, a nawet września.

Zjawiska sejsmologiczne

W 1935 roku odnotowano w Bukowinie Tatrzańskiej trzęsienie ziemi. Było ono odczuwalne nawet do 100 kilometrów od punktu w którym wystąpiło.

Noclegi w Bukowinie Tatrzańskiej

Jak widać Bukowina Tatrzańska jest pełna ciekawych i atrakcyjnych miejsc. Jeżeli chcesz się wybrać w te regiony, a nie wiem gdzie się zatrzymać, to zapraszamy na noclegi w Willi Majerczyk – Bukowina Tatrzańska noclegi.

Previous ArticleNext Article