Ciekawe

Dobierany suknię ślubną do sylwetki

Wybór odpowiedniej sukni ślubnej to jedna z najważniejszych rzeczy, do których warto się przyłożyć podczas przygotowań do tej niezwykłej uroczystości. Wiele kobiet ma problem z wyborem sukni, gdyż wydaje im się, że posiadając niestandardowy typ sylwetki, nie będą one wyglądały dobrze w proponowanych przez salony sukniach ślubnych. Tymczasem do każdego typu sylwetki wybrać można odpowiednie kreacje weselne. Oto porady dla najbardziej typowych kobiecych kształtów.

Dla gruszki

Mówimy, że sylwetka ma kształt gruszki, gdy występują w niej małe piersi, płaski brzuch oraz wyraziste uda. Najbardziej przy tym typie sprawdzą się suknie o klasycznych krojach, z szerokim dołem. Warto wybierać miękkie, lejące się tkaniny, które przykryją wydatne uda. Jeszcze lepszy efekt natomiast uzyskamy, gdy suknia ślubna będzie miała wyraźnie zaznaczoną talię. Sprawdzają się tu między innymi kreacje weselne przywiązane w talii ozdobną wstążką.

Dla klepsydry

Ten typ sylwetki charakteryzuje się między innymi wyraźnie zaznaczoną talią, a przy tym proporcjonalnych ramionach oraz biodrach. Jest to wyjątkowo korzystny kształt ciała, który pozwala na dużą dowolność przy wyborze sukni ślubnej. Typ ten szczególnie dobrze będzie jednak wyglądał w fasonach o kształcie ryby.

Dla jabłka

Figurę typu „jabłko” charakteryzują przede wszystkim rozbudowane ramiona, krągłe biodra, obfity biust i słabo zarysowana talia. Przy tym kształcie ciała najlepiej sprawdzą się proste suknie ślubne z charakterystycznymi, pionowymi cięciami i podziałami. Ważne jest, by tkaniny były miękkie i delikatnie układały się na ciele. Dobrze też w tym przypadku sprawdzi się suknia ślubna o tak zwanym kroku „A”.

Dla kielicha

Częstym typem sylwetki jest także kielich, czyli taka budowa, w której to ramiona są szerokie, a biust obfity, natomiast talia i biodra wąskie. Szczególnie dobrze w takim wypadku sprawdzą się suknie ślubne dwuczęściowe, ponieważ będzie można zastosować tu dwa różne rodzaje materiału dla góry i dołu, a tym samym zatuszować nieproporcjonalność sylwetki. Wówczas dół powinien być uszyty z błyszczącego materiału, zaś góra z matowego. Najważniejsze jest jednak, by suknia ślubna rozszerzała się na dole.

Powyższe przykłady pokazują, że dla każdego typu sylwetki znaleźć można odpowiednią sukienkę. Nie ma bowiem kształtów ciała lepszych czy gorszych. Dzięki odpowiednio dobranej kreacji weselnej każda pani ma szansę poczuć się na swoim własnym ślubie pięknie i wyjątkowo. Warto pamiętać, że prócz kroju sukni warto także odpowiednio dobrać dodatki oraz biżuterię.

Previous ArticleNext Article