Zdrowie i Uroda

Jak dbać o biel naszych zębów?

Równe i białe zęby to marzenie każdego z nas. Niestety, natura nie obdarzyła nas jednakowym kolorem uzębienia, a liczne czynniki mogą wpływać na to, że łuki zębowe nie są idealnie równe. Na szczęście współczesna medycyna daje nam wiele możliwości wybielenia zębów oraz ich skutecznego prostowania. Od czego zacząć kiedy chcemy szczycić się śnieżnobiałym uśmiechem?

Z czego wynika naturalny kolor naszych zębów?

Kolor naszych zębów uwarunkowany jest genetycznie, zależny jest także od koloru naszych kości. Wraz z wiekiem barwa może ciemnieć, a wszystko przez nasze nawyki żywieniowe czy przebyte choroby.

Pierwszym krokiem będzie przeanalizowanie naszej diety. Jeśli spożywamy w nadmiarze kawę, czarną herbatę, czerwone wino czy buraki możemy być pewni, że to właśnie te produkty spożywcze przyczyniają się do stopniowego ciemnienia naszych zębów. W takich przypadkach konieczne jest zrezygnowanie lub ograniczenie tych czynników.

Warto zwracać także większa uwagę na nasza codzienną higienę zębów – regularne szczotkowanie, stosowanie płynów do płukania ust oraz nici dentystycznych także pozytywnie wpłynie na biel naszych zębów. Polecanym rozwiązaniem jest także stosowanie gumy do żucia, która po posiłkach pozwala na przywrócenie prawidłowego pH w ustach. Oczywiście niezbędne są wizyty u stomatologa.

Zabiegi stomatologiczne

W gabinecie stomatologa możemy poprosić o radę dotyczącą rozjaśniania koloru zębów. Współcześnie stomatolodzy oferują wiele nowoczesnych i bezbolesnych metod na wybielanie zębów: od specjalistycznych past i żelów, aż po stosowanie laserów. Zabiegi te przeprowadzane są kilkukrotnie, a różnica widoczna jest już po pierwszym zabiegu. Większość stomatologów przestrzega przed samodzielnym wybielaniem za pomocą dostępnych w drogeriach past. Ich działanie jest powierzchniowe, często uszkadzają one szkliwo.

Źródło: www.dental4you.pl

Previous ArticleNext Article
developer.com https://dowiedz-sie.com.pl/ogrzewacze-tarasowe-i-ogrodowe-nowa-era-na-twoim-tarasie/ live url