Zdrowie i Uroda

Rak szyjki macicy – czy jest się czego bać?

Rak szyjki macicy - czy jest się czego bać?

Choć tak zwanym nowotworom kobiecym poświęca się wiele uwagi, walka z nimi nadal nie przynosi w pełni satysfakcjonujących rezultatów. Wiele kobiet nadal nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ważne są regularne wizyty w gabinecie ginekologicznym. Jakby tego było mało, nawet niepokojące sygnały wysyłane przez organizm często nie są uważane za wystarczające, aby skorzystać z profesjonalnego wsparcia.

Warto więc przypomnieć, że rak szyjki macicy, któremu dziś poświęca się tak wiele uwagi, jest nowotworem złośliwym. Najczęściej do jego rozwoju dochodzi w tak zwanej strefie granicznej, a więc tam, gdzie mamy do czynienia nie tylko z nabłonkiem gruczołowym, ale i płaskim. Jego rozwój jest determinowany przez co najmniej kilka czynników. Kluczowe znaczenie wydaje się mieć w tym kontekście zakażenie ludzkim wirusem HPV, nawet jego nieobecność nie powinna jednak dawać nam do zrozumienia, że mamy do czynienia z komfortową sytuacją. Ryzyko zachorowania podnoszą także pozornie niewinne nawyki takie, jak choćby palenie tytoniu.

Oferta Szpitala Medfemina

Specjalistyczną opiekę i dostęp do nowoczesnych usług medycznych gwarantuje szpital Medfemina we Wrocławiu. Jeśli chcecie poznać całą ofertę sprawdźcie – szpital.medfemina.pl.

Previous ArticleNext Article