Ciekawe

Rower na ścianie?

Pomimo tego, że wielu z nas trzyma towery w mieszkaniu lub na balkonie, to wciąż najpopularniejszym i niestety niekonieczne najbezpieczniejszym miejscem do ich przechowywania pozostają komórki lokatorskie oraz piwnice. Czy jednak trzymanie rowerów w takich miejscach musi utrudniać nam korzystanie z nich w „normalny sposób”?

Już na samym początku warto podkreślić, że standardowy sposób przechowywania rowerów w piwnicach oraz komórkach lokatorskich to po prostu ułożenie ich pod jedną ze ścian. W przypadku jednak niewielkich pomieszczeń niemal całkowicie uniemożliwia to korzystanie z pomieszczenia i wiążę się z koniecznością każdorazowego przestawiania rowerów. Czy jest na to jakieś estetyczne i praktyczne rozwiązanie?

Wieszak na rowery


W tym miejscu należy wspomnieć o wszelkiego rodzaju wieszakach na rowery. Dają nam one możliwość swobodnego i wygodnego zawieszenia rowerów na ścianie w taki sposób, aby nie ograniczać funkcjonalności danego pomieszczenia. O ile jednak w przypadku piwnicy czy komórki lokatorskiej z powodzeniem możemy zastosować jakikolwiek wieszak na rowery byleby spełniał swoją podstawową funkcję – dawał możliwość stabilnego zawieszenia rowerów – tak w przypadku salonu, pokoju dziennego czy nawet przedpokoju w mieszkaniu nie jest już tak prosto. Z podobnego założenia wychodzą również producenci wieszaków na rowery i dzisiaj z łatwością możemy kupić wieszaki, które będą ozdobą danego pomieszczenia.

Co jest nam potrzebne?


Aby estetycznie powiesić rower na ścianie potrzebny jest nam odpowiedni wieszak – kupimy je już za kilkadziesiąt złotych w niemal każdym sklepie z akcesoriami rowerowymi. Jeżeli zależy nam jednak na określonym sposobie zawieszenia lub też określonym wyglądzie wieszaka, musimy liczyć się ze znacznie większym wydatkiem – wszystko zależy tutaj jednak od samego projektu.

Podsumowując, estetyczne zawieszenie roweru na ścianie nie jest już dzisiaj żadnym problemem – wieszaki rowerowe z łatwością dostaniemy w wielu różnych kolorach i wzorach, które mogą ożywić i jednocześnie ozdobić nasze wnętrza.

Tekst przygotowany we współpracy z Calus-P

Previous ArticleNext Article