Ciekawe

Samodzielne doszkalanie się on-line

Współcześnie coraz więcej uwagi przykłada się rozwijaniu własnych umiejętności – jest to niezbędne do zdobywania nowych stanowisk, awansu zawodowego. Możliwości zwiększania swoich kwalifikacji jest wiele – współcześnie jednak największym zainteresowaniem cieszą się kursy e-learningowe, które można odbywać bez wychodzenia z domu. W Polsce działa kilka platform tego typu, udostępniając kursy związane z obsługą konkretnych programów komputerowych. Największym zainteresowaniem cieszą się kursy grafiki użytkowej oraz grafiki związanej z projektowaniem budynków. Jak skorzystać z tego typu rozwiązań?

Rejestracja, kupno, nauka

Pierwszym krokiem jest zarejestrowanie się na wybranej przez nas platformie. Warto wcześniej zaznajomić się z oferowanymi przez dane firmy programami, aby wybrać tę, która oferuje nam kursy zbliżone do naszych potrzeb. Po rejestracji konieczne jest aktywowanie konta. Kiedy już staniemy się aktywnymi użytkownikami dodajemy do wirtualnego koszyka wybrane przez nas kursy. Po zapłaceniu za nie wchodzą one w skład zakupionych przez nas produktów – możemy z nich korzystać bezterminowo, co jest niezwykle istotne. Wiele firm oferuje korzystanie z wybranego kursu wyłącznie przez określony czas.

Jednym z najpopularniejszych jest kurs 3ds max, poświęcony pracy nad jak najlepszym odwzorowaniem wyglądu materiałów i tworzyw.
Administratorzy platform umożliwiają ściąganie wybranych kursów na dysk, jednak konieczne jest przestrzeganie kilku wytycznych. W przypadku chęci korzystania z kursu na swoim komputerze musimy stosować się do zakazu rozpowszechniania i dalszego kopiowania.
Platformy e-learningowe oraz zawarte na nich kursy są chętnie wykorzystywane przez samych pracodawców – wykupują oni kursy dla swoich pracowników, przez co mogą zaoszczędzić na drogich, kilkudniowych szkoleniach.

Previous ArticleNext Article