Ciekawe

Wilgoć i jej wpływ na transportowane przedmioty

Każdego dnia w świat wysyłane są miliony paczek i kontenerów z przedmiotami codziennego użytku, żywnością, drewnem, sprzętem AGD/RTV, produktami stalowymi, ubraniami, etc. Produkty te są transportowane drogą lotniczą, morską, lądową. Bez względu na rodzaj transportu każdy z tych przedmiotów jest narażony na działanie wilgoci.

Jak powstaje wilgoć w kontenerach?

Wilgoć pojawia się przede wszystkim jako skondensowany opad, skraplający się wewnątrz kontenerów i opakowań plastikowych. Skraplaniu się wody sprzyja naturalna wilgoć zawarta np. w produktach spożywczych, ale też niedokładne zamknięcie kontenera czy opakowania. Wilgoć może być też skutkiem dużej różnicy warunków atmosferycznych panujących wewnątrz kontenera jak i zewnątrz – duża wilgotność powietrza sprzyja przedostawaniu się wody do wnętrza opakowań.
Wilgoć nie jest pożądanym zjawiskiem – przyczynia się ona do niszczenia produktów użytkowych, żywności, transportowanego drewna. W przypadku transportu przedmiotów metalowych będzie ona powodowała pojawianie się rdzy! Czy istnieją skuteczne sposoby na minimalizowanie tego zagrożenia?

Rozwiązaniem jest nie tylko przykładanie większej wagi do tego, jak pakowane są produkty, ale też do środków absorbujących wilgoć. Takie środki polecamy właśnie w naszej ofercie – pochłaniacz wilgoci w saszetkach absorbent.

Previous ArticleNext Article