Zdrowie i Uroda

Włosy zniszczone – jak ratować ich piękny wygląd?

Każdego dnia nasze włosy są narażone na działanie chemicznych substancji zawartych w kosmetykach pielęgnacyjnych oraz do stylizacji. Oprócz tego codziennie stykamy się z zanieczyszczeniami zawartymi w powietrzu, źle dobranymi grzebieniami i szczotkami. W wyniku działania wszystkich tych czynników włosy stają się matowe, pozbawione blasku oraz łamliwe. Jak zmienić tę sytuację i przywrócić im elegancki wygląd? Oto kilka wskazówek.

Podstawą jest zmiana w sposobie pielęgnacji: silnie chemiczne szampony i odżywki warto zastąpić naturalnymi kosmetykami, w których głównym składnikiem jest wyciąg z ziół i roślin. Tego rodzaju zamiana korzystnie wpłynie nie tylko na nasze włosy, ale również na skórę głowy. Naturalne składniki pozwolą na zminimalizowanie podrażnień, jak również na zmniejszenie stanów zapalnych mieszków włosowych. Wyciągi z ziół pozwolą także na uelastycznienie samych włosów i otoczenie ich ochronną warstwą.
Podobnie ma się sprawa z odżywkami – tu również musimy zwrócić baczną uwagę na skład kosmetyku. Im więcej chemicznych produktów wewnątrz, tym bardziej nasze włosy obciążone.
Wybierajmy odżywki do spłukiwania lub w sprayu – są one znacznie lepsze od tych, które pozostawiamy na włosach do wchłonięcia.

Grzebień czy szczotka?

Wiele osób jest zdecydowanymi zwolennikami grzebieni, inni szczotek, i nie wyobrażają sobie wymiany. Oczywiście nie namawiamy do zmian, jednak warto przyjrzeć się tym przedmiotom z bliska. Zamiast plastikowych i prostych szczotek powinniśmy stosować szczotki drewniane lub silikonowe – nie będą one łamać włosów, pomogą w ich stopniowym rozczesywaniu. To samo tyczy się grzebieni – warto zrezygnować z plastikowych grzebieni na rzecz drewnianych czy silikonowych produktów. Wysokiej klasy artykuły fryzjerskie zaoferuje nam hurtownia fryzjerska.

Previous ArticleNext Article