Zdrowie i Uroda

Z czym podawać mięso?

Smak dobrze przygotowanej pieczeni, w dużym stopniu zależy nie tylko od jakości mięsa. Istotny jest też rodzaj i dobre wyważenie przypraw. Jednak nawet przy zachowaniu idealnych proporcji gotowego dania mięsnego, podawać je powinno się razem z odpowiednio dopasowanymi przekąskami i smacznymi dodatkami.

Uzupełnienie mięsa wieprzowego

Dania z wieprzowiny dobrze komponują się z ostrymi i kwaśnymi dodatkami. Idealnie pasują do nich podgrzybki marynowane w occie, kiszone ogórki lub surówka warzywna. Wieprzowinę najlepiej podawać z gotowanymi ziemniakami, które polać można sosem pozostałym z duszenia lub pieczenia mięsa.

Do wieprzowiny szczególnie dobrze pasuje kapusta. Można serwować ją ugotowaną na ciepło, zasmażaną z innymi warzywami lub dołożyć na talerzu czerwoną kapustę z jabłkami. Ważne jednak, żeby poszczególne dodatki komponowały się ze sobą, ponieważ podanie podgrzybków marynowanych w occie razem z kiszoną kapustą przerzuci się na smak całej potrawy.

Dodatki do mięsa drobiowego

Drób należy do bardzo delikatnych mięs, dlatego uzupełniające je składniki nie powinny dominować nad smakiem całego dania i komponować się z ewentualnym farszem. Mięso drobiowe warto podawać z ugotowanymi, surowymi lub usmażonymi warzywami, takimi jak marchew, brokuł, sałata lub kalafior.

Kurczak dobrze smakuje na ostro, dlatego jako przystawka sprawdzą się podgrzybki marynowane w occie. Natomiast do smaku kaczki dobrze pasują dodatki podkreślające lekką słodycz tego mięsa, takie jak sałatka z buraków lub przetwory z żurawiny.

Jak podawać dania rybne

Kompozycja mięsa ryb, ze względu na wiele różnych jadalnych gatunków i sposobów ich podawania, różni się w wielu kulturach świata. Jednak powszechnie uznaje się, że ryby dobrze smakują z ryżem brązowym lub białym.

Wśród dodatków dobrze zawrzeć brokuły, pasujące zwłaszcza do pieczonej ryby. Dodatkowo nadają one potrawie koloru. Nie poleca się natomiast podawać ostrych i kwaśnych przystawek. Zamiast podgrzybków marynowanych w occie lepiej sprawdzi się surówka z sushi.

podgrzybki marynowane w occie znaleźć można w Sklepie Vitapol

Previous ArticleNext Article