Elementy ogrodowego dzieła

Elementy ogrodowego dzieła

Ogrody od zawsze traktowano jako dzieła sztuki. Wypełniając je dziełami sensu stricto jak rzeźby czy tworząc artystyczne mozaiki na placach bądź ścieżkach. Sztuka pojawiała się także pod postacią fantazyjnych ogrodzeń czy poręczy metalowych, tworzonych w oparciu o secesyjne wzory roślinne. Ale sztuka to także same układy roślinne. Starannie i fantazyjnie dopasowane pod względem koloru, kształtu i wielkości. To rabatki przypominające postimpresjonistyczne obrazy oraz fragmenty ogrodu z wysokimi krzewami i drzewami, które wyglądają jak przemyślana w całości rzeźba ogrodu. Sztuka pojawia się także w przestrzeni ogrodowej jako rzeczy, które mają designerski charakter. Read more

Przytulny ogród

Wiosna i lato to czas, w którym więcej chwil spędzamy na świeżym powietrzu. Warto dobrze wykorzystywać ciepłe dni. Aby to zrobić, nie trzeba jeździć bardzo daleko. Miłym miejscem na spędzenie lata jest też własny ogród. Zanim jednak zaczniemy w nim odpoczywać, warto odpowiednio przygotować to miejsce. W jaki sposób możemy uczynić przydomowy ogród miłym zakątkiem, w którym przyjemnie będzie spędzić lato? Read more

Przy budowie nie może być kłótni

Wybór odpowiednich materiałów do budowy swojego domu nie jest prostym zajęciem. Zwłaszcza jeżeli wymaga to szeregu negocjacji ze strony osób zaangażowanych w cały proces. Jak się nie dać ponieść własnym ambicjom? Kiedy lepiej jest odpuścić, a kiedy warto jednak postawić na swoim? Są to bardzo ważkie kwestie, które potrzebują rozstrzygnięcia. Read more

Zastosowania drzwi przesuwnych

Z drzwiami przesuwnymi spotykamy się na każdym wręcz kroku. Nadają się one doskonale do montażu w każdym pomieszczeniu, są uniwersalne. Szczególnie powszechne jest zastosowanie ich wersji produkowanej ze szkła. Gdzie i w jaki sposób możemy umieścić w naszym domu drzwi przesuwne?#

Zewnętrzne i wewnętrzne

Drzwi przesuwne szklane możemy znaleźć zarówno we wnętrzach, gdzie pełnią rolę przegród pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami. Doskonale spełniają także rolę drzwi zewnętrznych. Wówczas ościeżnica jest głębiej osadzona w ścianach, a same drzwi wykonane są ze szkła hartowanego, którego uszkodzenie graniczy wręcz z cudem.
Jeśli planujemy takie drzwi założyć jako wejściowe do naszego domu, możemy także pokusić się o założenie nad nimi fotokomórki i elektrycznego systemu otwierania i zamykania. Takie rozwiązanie może przypominać wejście do galerii handlowej, ale jest bardzo praktyczne, jeśli tylko czujnik ruchu jest dobrze ustawiony.

A nawet do szafy

Drzwi przesuwne to nie tylko drzwi wejściowe lub wewnętrzne. Bardzo praktyczne są przesuwne drzwi do szafy. I także w tym przypadku mogą to być drzwi przesuwne szklane. Jest to świetny pomysł dla tych, którzy cenią sobie nowoczesne rozwiązania, i dla tych, którzy mają małą np. sypialnię lub garderobę, i nie chcą dodatkowo ograniczać tej powierzchni w czasie otwierania drzwi od szafy.
Drzwi takie stanowić będą piękną ozdobę pomieszczenia, ale nie tylko sposób ich otwierania zwróci uwagę gości. Szklane skrzydło drzwi może być wykonane z kolorowego szkła, które dodatkowo uatrakcyjni ich wygląd i sprawi, że w pomieszczeniu nie będą konieczne żadne dodatkowe ozdoby.

Pod prysznic

Łazienka to nie tylko pomieszczenie, w którym wieczorem bierzemy szybki prysznic, ale także wizytówka domu i samej gospodyni. Jeśli dodatkowo urządzona jest z pomysłem – może stanowić synonim elegancji i piękna.
Kluczowym może się okazać wybór odpowiednich drzwi do kabiny prysznicowej. Większość modeli kabin jest wyposażona w drzwi przesuwne, ale to nie musi być przecież rozwiązanie zasugerowane przez producenta. Równie dobrze możemy sami zaprojektować kabinę prysznicową, wówczas nasza aranżacja nabierze cech wyjątkowości.

Kasetowe i naścienne

Skoro już mowa o drzwiach przesuwnych, to istnieją dwie ich wersje: kasetowa i naścienna.
Drzwi naścienne charakteryzują się tym, że otwarcie ich polega na zsunięciu ich na ścianę. Wynika z tego, że przy ścianach, na których znajdują się drzwi, nie mogą stać żadne szafki czy regały, nonsensem także byłoby wieszanie na nich obrazów czy półek.
Drzwi kasetowe to rozwiązanie, które polega na wpuszczeniu systemu prowadnic dla drzwi do wnętrza ściany. Tak wykonane drzwi przesuwne szklane nie zajmują niepotrzebnie dodatkowej powierzchni. Wadą takiego rozwiązania może być jednak dość skomplikowany montaż, który lepiej zostawić specjalistom.

Drzwi przesuwne ze szkła to nie tylko praktyczne rozwiązania dla każdego wnętrza. To także ciekawy sposób na nadanie mu atrakcyjnego, nowoczesnego wyglądu oraz na zaoszczędzenie powierzchni użytkowej.

Nowoczesna ceramika sanitarna – stylowo i funkcjonalnie

Kiedyś łazienki były przede wszystkim funkcjonalne, a wynikało to z faktu, że dostępna na rynku ceramika sanitarna nie pozwalała na rozwiniecie skrzydeł fantazji podczas aranżacji. Akcesoria łazienkowe były przede wszystkim proste. Dziś sytuacja ta wygląda zgoła inaczej. Fantazyjne formy, ciekawe kolory a wszystko to bez najmniejszych strat w funkcjonalności – urządzenie nowoczesnej łazienki nie stanowi już najmniejszego problemu. Read more

Wyposażenie łazienki

Wyposażenie łazienki to temat na bardzo obszerny artykuł. Jest całe mnóstwo różnych elementów, których przeznaczeniem jest ułatwić i uprzyjemnić nam korzystanie z tego pomieszczenia. Read more

Rodzaje lamp

Do każdego wyboru związanego z urządzaniem domu lub mieszkania warto się dobrze przygotować. Wiedza teoretyczna na konkretny temat pozwala nam odpowiedzialnie podjąć decyzję zakupową. Zanim zatem zdecydujemy się na konkretne rodzaje lamp, które umieścimy w naszym domu, warto dowiedzieć się, jakie rodzaje urządzeń tego typu wyróżniamy. Read more

Najpopularniejsze rodzaje drewna w stolarce

Meble wykonane z drewna są jednymi z najchętniej wybieranych przez polskich klientów sklepów meblowych. Drewno cenione jest za swój wspaniały wygląd, wyjątkową trwałość oraz możliwości związane z jego dekorowaniem, przetwarzaniem. Jakie są najpopularniejsze rodzaje drewna w Polsce?
Read more

Modnie urządzony salon

Salon jest miejscem kojarzonym przede wszystkim z odpoczynkiem. Przestrzeń ta służy również do przyjmowania gości. Salon powinien łączyć wysoki standard oraz funkcjonalność. Jak to osiągnąć?
Read more